Paskutiniu metu daugeliui žmonių tapo iššūkiu susidoroti su nemažu kiekiu informacijos, kuri liejasi per visas informacines piemones. Kaip atsirinkti kas tikra ir suprasti kas svarbu? Kodėl skelbiamas karantinas ir žmonės “uždaromi“ namuose?
Nors pati informacinėje jūroje jaučiuosi kaip žuvis vandenyje, teko bendrauti ir su kitokiais žmonėmis. Jiems tokia našta gali būti tiesiog nepakeliama. Vienas kaimynas dar prieš penkis metus man pasakė, kad užverčiau juos informacija. O tai buvo tik informacija apie bendrijos veiklą, apie tai kas vyksta šalia mūsų, tik elementari buitis. Apie tai rašiau ir šiame bloge.
Nežinau, ką būtų galima patarti panašiems į minėtą kaimyną. Visiems kitiems, patarčiau ieškoti naujų galimybių, nes kiekvienas iššūkis tuo pačiu yra ir galimybė. Dabar ypač palankus metas mokytis naujų dalykų, iš naujo atrasti ir vystyti savo talentus. Nauji įgūdžiai gali labai praversti ateityje. Stovime ant technologinės revoliucijos slenksčio, todėl daugelis tų veiklų, kurios mums dabar atrodo labai svarbios, gali tapti nebereikalingomis ir galbūt jau dabar yra tik dirbtinai palaikomos.
Žmonių darbą keičia robotai. Gamybos procesus, kuriuose kažkada dalyvaudavo tūkstančiai žmonių, jau gali valdyti keli žmonės. Net automobilius gali vairuoti robotai. Seniai jau nieko nebestebina programuojamos bankinės, administravimo ar buhalterinės apskaitos operacijos. Robotai, sakyčiau, net turi savotišką pranašumą prieš žmogų. Jie nemeluoja ir neima kyšių. Jie nejaučia emocijų, kurios atima protą, reiškia dirbs ir veiks tik pagal nustatytą programą. Jei programos tinkamos, tai toks ateities pasaulis galėtų būti idealus.
Priverstinė žmonių izoliacija kažkuria prasme parodo tas veiklas, kurias pakeis robotai, todėl jos taps nereikalingomis arba turės transformuotis, pereinant į naujas formas. Neišvengiamai turės keistis ir pats žmogus. Taigi, pradėti galime jau dabar.
Parašykite komentarą