Neseniai sulaukėme Klaipėdos miesto savivaldybės specialistų pagalbos. DNSB „Mėlynas namas“ pirmininkas gavo raštą dėl neteisėtų veiksmų bendrijoje.
Nors šiais metais mūsų bendrijoje susirinkimai ir balsavimai raštu buvo organizuojami vienas po kito, iš viso jų galima suskaičiuoti net šešis, įskaitant ir neįvykusius, tačiau bendrijos pirmininkas nesugebėjo priimti teisėtų sprendimų. Nebuvo priimti nauji bendrijos įstatai, nebuvo patvirtinta ūkinės-finansinės veiklos ataskaita. Pirmininkas net viešai t.y. 2012 m. įvykusiame susirinkime pranešė, kad finansinių ataskaitų nei jis, nei buhalteris nepasirašys. Ar tai ne pasityčiojimas iš gyventojų? Vien iš tokių jo žodžių darytina išvada, kad jis savo įsipareigojimų nenori vykdyti piktybiškai.
Naujų bendrijos įstatų priėmimui pirmininkas organizavo balsavimą raštu. Tačiau tokie klausimai gali būti sprendžiami tik susirinkime. Po balsavimo rašiau pirmininkui, kad jis pasielgė neteisėtai ir prašiau organizuoti naują susirinkimą įstatams tvirtinti. Tačiau mano žodžiai atsitrenkė kaip žirniai į sieną. Pirmininkas nesiruošė skelbti naujo susirinkimo. Jis pranešė, kad balsavimas raštu yra negaliojantis, tačiau gal ir pats nesupranta, kad neturi jokių įgaliojimų naikinti bendrijos sprendimus, net ir tuo atveju, jei jie priimti neteisėtai.
Vadovaujantis LR vietos savivaldos įstatymu, bendrijų valdymo organų priežiūra ir kontrolė pavesta savivaldybėms. Todėl teko kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją. Ir, atrodo, kad tai veikia. Nežinau, kaip kituose miestuose, tačiau Klaipėdoje butų ir energetikos poskyrio specialistai mane maloniai nustebino. Jie neliko abejingi mano prašymui dėl DNSB „Mėlynas namas“ pirmininko Gedimino Šleiniaus veiksmų ir atsiuntė jam įspėjimą, kuriame nustatyti gana griežti terminai ir primenama apie baudas, jei nurodymų nebus laikomasi.
Tikėtina, kad pirmininkas nenori gauti iki tūkstančio litų siekiančios baudos, todėl gavęs šį raštą jis nedelsė ir apie organizuojamą susirinkimą pranešė jau sekančią dieną. Bendrijos narių susirinkimas šaukiamas 2013-09-10 18.30 val. Tačiau pirmininko pranešime ir vėl galima atrasti ne vieną pažeidimą. Ir tai jau tikrai nebeįdomu, neįdomu ir konkursą rengti. Tik trumpai paminėsiu, kad planuojamo bendrijos susirinkimo darbotvarkėje yra numatyti pirmininko rinkimai ir jau paskelbta tik viena šiuo metu esančio pirmininko kandidatūra. Tokiu būdu pirmininkas, kaip susirinkimo organizatorius pažeidė bendrijos narių teisę būti renkamais bendrijos pirmininko pareigoms. Kandidatus į šias ar kitas pareigas pirmininkas privalėjo išsiaiškinti prieš paskelbiant darbotvarkę. Be to, kandidatai turi būti paskelbti nurodant jų vardus ir pavardes, o ne įvardinant jų butų numerius.
Vis dėl to įdomu, ar šį kartą neteks rašyti straipsnio: „Kaip pirmininkas save rinko (II)“. Vėl planuojama rinkti valdybą, nors dar nėra žinoma, ar tam pritars bendrijos nariai. Darbotvarkėje kandidatėmis į valdybos narius įrašytos tos pačios moterys, kurios palaikydamos pirmininką, palaikė ir įstatymų nesilaikymą. Gal būt įvyko klaida, ir jos įrašytos kandidatėmis be pačių sutikimo. Bet jei ir vėl bus braunamasi į valdžią nesuprantant ir nenagrinėjant finansinės bendrijos padėties užsimerkus prieš galimai neteisėtas išlaidas, tai… na, man trūksta žodžių.
Viename iš paskutinių šios svetainės straipsnių buvo patalpinta ieškinio forma dėl informacijos pateikimo. Tačiau, ieškinys teismui, tai ne vienintelis kelias, jei bendrijos pirmininkas nepateikia informacijos, kuri yra būtina, kad įsitikinti bendrijos veiklos skaidrumu. Galima kreiptis ir į miesto savivaldybę, kuri piktybiškam bendrijos pirmininkui gali priminti, kad „Lietuvos Respublikos administracinių teises pažeidimų kodekso 1582 straipsnis numato bendrijos valdymo organų nariams įspėjimą arba baudą nuo dviejų šimtų iki vieno tūkstančio litų, kai nepaskirti namo bendrojo naudojimo objektų techniniai prižiūrėtojai arba paskirti techniniai prižiūrėtojai neatitinka jiems nustatytų kvalifikacinių reikalavimų, arba nesudaryti bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo (remonto ar kitokio tvarkymo) metiniai ir (ar) ilgalaikiai planai, arba sprendimai dėl šių objektų atnaujinimo (remonto ar kitokio tvarkymo) priimti nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos, arba nesilaikoma teises aktų nustatytų reikalavimų dėl informacijos teikimo ir (ar) administravimo veiklos metinės ataskaitos pateikimo šių objektų savininkams, arba padaryta žala administruojamiems objektams ar aplinkai.“
Atrodo, kad būdų ir kelių veikti bendrijoje yra. Nemažai prie to prisidėjo ir naujos įstatymo, reguliuojančio bendrijų veiklą, pataisos. Todėl manęs jau neįtikina mūsuose įsišaknijęs posakis, kad nieko negalima padaryti. Gal gali nebūti tik noro veikti ir optimizmo, ar trūkti energijos. Arba taip teigiantys žmonės nėra išsprendę savo asmeninių problemų.
Parašykite komentarą