Artėjant pakartotiniam susirinkimui, lieka daug tų pačių klausimų, kurie nebuvo laiku sprendžiami. Pirma tai revizoriaus rinkimai. Mano reikalavimą įtraukti šį klausimą į susirinkimo darbotvarkę pirmininkas vėl ignoravo, neturėdamas tam jokio teisinio pagrindo. Klausimas nėra įtrauktas skelbime dėl pakartotinio susirinkimo. Pirmininkas bandė aiškinti negalintis atsidaryti dokumento su elektroniniu parašu, nors visą informaciją apie tai jam buvau nusiuntusi. Trumpai paaiškinsiu, kodėl laiškus siunčiu su elektroniniu parašu, nes gal kam nors toks mano elgesys gali atrodyti piktybiškas. Žodinius mano paklausimus pirmininkas ignoravo, galimai grasindamas ligonine. Vėliau atsisakė priimti ir registruotus laiškus. Todėl tik toks yra sekantis kelias, jei noriu turėti įrodymą, kad laiškas buvo išsiųstas. O įrodymų gali prireikti pirmiausia savo gynybai, apie kitus žingsnius kol kas ir negalvojant.
Antras klausimas dėl neatitikimų finansinėje ataskaitoje, apie ką rašiau čia, pirmininko taip pat dar neatsakytas. Nors klausimą iškėliau praeitų metų susirinkime, atsakymo laukiu iki šiol. Jei šis klausimas neišsiaiškintas, tai ir visa 2012 metų ataskaita lieka netiksli dėl į kitus metus perkelto netikslaus likučio. Dėl netikslios ar sąmoningai klaidinančios ataskaitos gali būti svarbus ir sekantis faktas, pirmininko paminėtas susirinkime. Kai kurie gyventojai, nors ir neskatinami teigiamo pirmininko pavyzdžio – pervesti bendrijai 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą, tai daro geranoriškai. Tačiau šios įplaukos ataskaitoje nėra parodytos. Kokios gali būti šios lėšos, ir kur jos yra išleidžiamos mes nežinome.
Minėtame bendrijos susirinkime buvo akcentuojama, kiek buvo sutaupyta pirmininkui vienasmeniškai nutraukus sutartį su įmone aptarnavusia elektros ūkį. Tai pirmininkui buvo galimai pati maloniausia susirinkimo dalis, nes su minėta įmone turiu ryšių ir pačių glaudžiausių – esu jos savininkė. Skaičiai buvo pateikti klaidinančiai, todėl metinį sutaupymą galime paskaičiuoti ir patys. 80 Lt plius PVM x 12 gauname 1161,60 Lt. Tačiau pirmininkas viename gale taupydamas, kitame išlaidauja, nes nutraukęs sutartį su mano įmone, elektros ūkio aptarnavimo paslaugas perdavė įmonei, kuri teikia padidinto tarifo buhalterines paslaugas. Tai pačiai AB „City service“, kuri pastoviai keičia pavadinimus.
Noriu pasakyti, kad taupymo ir esančių bendrijos paslaugų optimizavimu domėjausi jau anksčiau. Todėl, kai sužinojau paslaugų kainas savo bendrijoje, pirmiausia ir užkliuvo mokėjimai už buhalterines paslaugas. Dėl šių paslaugų 2011 m. balandžio mėn. savo iniciatyva, gavau komercinį pasiūlymą ir išmėčiau skrajutes į mūsų namo gyventojų pašto dėžutes. Tai ne kažkokios įmonės reklama, tai alternatyva mums dėl mažesnių komunalinių mokesčių ir skaidrios apskaitos. Apie tai kalbėjau ir su pirmininku, tačiau dar nesupratau, kad čia gali suveikti savisaugos instinktas saugoti savo atlyginimą, kad taupymas netyčia neprieitų ir iki jo. Taigi skaidrios apskaitos paslaugos mums kainuotų 180 Lt. mėn. vietoje iki šiol mokamų 423,38. Per metus būtume sutaupę 2920,00 Lt. Be to, ši įmonė teikia ir finansinių patikrinimų paslaugas, o visus dokumentus įskaitant ir susirinkimo protokolus galėtume pasižiūrėti internetu. Gal neturėtume problemų ir dėl finansinių ataskaitų. Juk mūsų pirmininko šedevrų vadinamų “ataskaitomis”, kuriose neina visi galai, nei pirmininkas nei buhalteris galimai piktybiškai nepasirašo.
Dar noriu atkreipti dėmesį, į tai, kad jau turime faktus apie galimai gręsiantį susidorojimą su pirmininkui nepatinkančiais žmonėmis, pasiūlius priimti atitinkamą sprendimą ir pašalinus juos iš susirinkimo. Dar kartą priminsiu, kad tokie veiksmai būtų neteisėti, nes bendrijos sprendimai yra apriboti įstatymų ribose. Čia paminėtą savo tikslą pirmininkas galimai bandys realizuoti papildydamas gretas “savais”. To įrodymą galime matyti ir šio straipsnio fotonuotraukoje. Kaip suprantu, tai atsakymas man, nes surašytas ant mano straipsnio. Jis buvo pakabintas skelbimų lentoje prieš praeitą susirinkimą. Ką galiu atsakyti neprisistačiusiam kaimynui. Manau, turėjote tikrai daug laiko ir spręsti ir mokytis. Atėjo laikas pasimokyti ir savo sąskaita. Jei norite, gelbėkite savo nueinančią valdžią, susimeskite pirmininkui, kad jis galėtų įvykdyti teismo sprendimą, ir nieko galimai neteisėto regzti nereikės.
Pildydamas gretas “savais”, pirmininkas, taip pat, perkelia dalį atsakomybės ant nieko apie tai nenutuokiančių žmonių pečių. Ir ši strategija kol kas patikimai veikė. Nes „savi“ galimai nesuprasdami, kad atsakomybė tenka pirmininkui, ar iš baimės, kad pasirašė ne tokį protokolą ar neatliko revizijos, imasi visomis jėgomis ginti save, taip tapdami pirmininko sąjungininkais. Iš tikro, gindami pirmininką, ir jo galimai neteisėtus veiksmus, jie veikia ir prieš save.
Atsargiai!!! Dabar pirmininkui reikia naujo buhalterio, o gal ir revizoriaus, kurie pirmiausia nematytų teismo sprendimo netinkamo vykdymo, o po to ir kitų galimų pažeidimų. Kai pirmininko kalbomis jau tiek “sutaupyta”, šių paslaugų kainą galimai tikimasi dar kilstelėti, nes tarp žodžių buvo paminėtas 500 Lt. tikėtinas naujasis atlygis. Keista. Neskaidri buhalterija kainuoja brangiai, o skaidri pigiai. Jei kyla klausimas, ką pasirinkti, pagalvok, kurioje esi pusėje?
DNS Bendrijų Įstatymas nuo 2012.07.01 reikalauja atnaujinti įstatus per metus, tačiau ir be to yra privaloma turėti revizorių.
Rekomenduoju išsirinkti Valdybą (3 ir daugiau žmonių), kuri priimtų sprendimus ūkiniais ir valdymo klausimais.
Mūsų bendrijoje galioja pirmininko žodžių ir norų viršenybė įstatymams. Pirmininkas nenori revizijos ir nesuteikia galimybės už tai balsuoti. O dėl valdybos, taip pat suabejočiau, ar problemos išsispręs, jei vietoje vieno žioplio išsirinksime kokius tris.
Jums Arvydai, dėkoju už patarimus. Atrodo, esate kompetentingas ir Jūsų atstovaujamai bendrijai pasisekė.
Mūsų bendrijos atspindys šiame straipsnyje. Tik tiek, kad mums pasisekė “lengvai“ tą aferistą nukelti. Kaimynai taip pat pasyvūs, lyg ne jų pinigai būtų švaistomi.